Акваріум в домашніх умовах

Акваріум в домашніх умовах

Опубликовано Июль 12, 2020 в 02:00

Акваріум в домашніх умовах це шматочок підводного світу з його красивими мешканцями і різними рослинами. Це стильний елемент в будь-якому інтер’єрі. Красиві декорації акваріума в поєднанні з цікавими вихованцями можуть зачаровувати на довгий часовий проміжок і викликати у вас приємні емоції. Якщо ви хочете акваріум купити львів — звертайтеся на сайт aquarium.lviv.ua.

Для цього потрібно правильно вибрати ємність і устаткування. Як вибрати акваріум для будинку — питання, яке цікавить багатьох новачків. Про це ми і розповімо в сьогоднішній статті.

Як вибрати аксесуари для акваріума Підставка Як вибрати компресор Як вибрати обігрівач для акваріума Як вибрати лампу для акваріума Який внутрішній фільтр для акваріума краще вибрати Вибір годівниці Який фон для акваріума краще вибрати Як правильно вибрати грунт для акваріума

Вибираємо акваріум для будинку

Перш ніж придбати акваріум, необхідно ретельно продумати його конструкцію і форму, дозволяючи йому максимально природно вписується в інтер’єр кімнати, не заважаючи її основним призначенням. Крім того, необхідно розташувати його в місці, зручному для огляду.

За конструктивним виконанням акваріуми бувають на підставці, на ніжках, підвісні, кутові, каркасні і безкаркасні. За формою вони представлені більш ніж широким вибором, основними з яких є:

  • кулястий (круглий);
  • кубічний (квадратний);
  • параллелепіпедальний (прямокутний);
  • параллелепіпедальний з опуклим оглядовим склом (панорамний);
  • прізмоідальний (з правильним багатокутником дна, як правило, високий, для підлогової установки);
  • піромідоідальний (трикутний, для акваріумів закритого типу).

Основними параметрами за вибором ємності для утримання риб є наступні фактори:

правильна установка, що дозволяє проводити різні маніпуляції при експлуатації (зняття або встановлення кришки і підсвічування, годування риб, посадку рослин, очищення фільтра, сифонка дна і ін.);
виключення прямого попадання сонячних променів на його поверхні;
кількість і розміри населення акваріума (від цього залежить необхідний обсяг резервуара. Якщо немає визначеності з конкретних рибам, то беруть не менше 1 л води на 1 см дорослої риби, т. е. якщо ви хочете утримувати 10 риб довжиною 8 см, вам необхідний акваріум більше 80 л, це дозволить уникнути перенаселення і дозволить добре розвиватися і комфортно себе почувати його мешканцям).

Розмір

Коли ви замислюєтеся про те, який акваріум краще вибрати, перше, про що слід подумати — це про його розмірі. Стандартні обсяги акваріумів варіюються від 10 до 900 літрів, а нестандартні — від 3 до 5000 літрів і більше.

Який же розмір акваріума вибрати? Найгармонійніша форма виходить, коли довжина акваріума дорівнює висоті, помноженої на 1,5-2,5. Висота повинна бути трохи більше ніж ширина, крім випадків з вбудованими акваріумами: де все — навпаки. Ці пропорції можуть дотримуватися до довжини 150 см, за межами якої це правило не працює. Тому не бажано, щоб висота акваріума була більше 50 см.

Не рекомендується також використовувати дуже вузькі акваріуми, так як будь-яка прозора ємність, заповнена водою, здається на одну третину вже, ніж вона є насправді — що візуально не сприятливо для вузького дисплея. Проте, вузькі акваріуми можуть вигідно виглядати, якщо їх поставити на відповідні предмети інтер’єру, наприклад, камінну полицю або перегородку між двома кімнатами.

Важливо також враховувати вагу акваріума. Якщо ви вирішили купити акваріум великого розміру, слід мати на увазі, що його вага вже сам по собі — досить великий, а з водою він важить ще більше. Остаточний вага акваріума разом з підставкою, грунтом і водою зазвичай розраховується за формулою: 1,2 кг x 1 л його номінального обсягу. Не забудьте приплюсувати до отриманої суми ще й вага декорацій. Такому акваріуму потрібна: дуже надійна опора у вигляді стійки або шафи, спеціально призначеного утримувати акваріуми таких великих розмірів, і ваша повна впевненість в тому, що стать таку вагу витримає.

поделитесь: